Aktuality

Aktuality2019-12-05T14:09:32+01:00

Zvon pro Zahrádku

15. 04. 2019|

Tuto sobotu 20. 4. 2019 bude zahájena letošní sezóna v kostele sv. Víta v Zahrádce u Ledče nad Sázavou. Od 11 a od 14 hodin proběhnou komentované prohlídky kostela pro veřejnost pořádané Národním památkovým ústavem, panem kastelánem Bc. Markem Hanzlíkem.

Jednání Rady Vodního domu

22. 02. 2019|

Ve čtvrtek 21. února proběhlo druhé setkání Rady Vodního domu. U jednoho stolu se sešli zástupci partnerů a odborníků, aby se seznámili s činností návštěvnického střediska v uplynulém roce a jednali o aktivitách a činnostech v roce nadcházejícím.

V neděli 16. června, kdy se slaví Den otců, se ve Vodním domě chystá přírodovědně badatelské odpoledne. Pro všechny děti a jejich tatínky, dědečky, ale i ostatní návštěvníky bude připraven nevšední program.

Den otců je ojedinělý svátek oslavující otcovství, vztah otce k dítěti a roli otců ve společnosti. V České republice se slaví třetí neděli v červnu, letos tedy připadá právě na 16. 6. Ve Vodním domě Vás bude na počest otců čekat velká dávka objevování a přírodovědného poznání. Mezi jinými se můžete těšit na komentované krmení ohrožených raků nebo práci s badatelskými pomůckami. „Při krmení uvidíte raky na vlastní oči a seznámíte se s jejich životem. Kromě toho Vám představíme badatelské pomůcky k pozorování přírody a ukážeme, jak si vyrobit vlastní badatelský deník,“ prozradila Veronika Bergerová, lektorka návštěvnického střediska.

Celá akce začíná ve 13:00 hodin komentovaným krmením raků a následně pokračuje přírodovědným bádáním. Na Den otců není třeba se hlásit předem. Více informací zájemci naleznou na adrese www.vodnidum.cz nebo na emailu vodnidum@csop.cz.

Mgr. Veronika Bergerová

Kontakt: veronika.bergerova@csop.cz, 602 665 409